ŚDS w Łapach

WYJAZD DO TEATRU

14.06.2015 roku Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" zorganizowało pracownikom i podopiecznym wyjazd do teatru im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na sztukę brytyjskiego dramatopisarza Michaela Frayna pt. „Czego nie widać”. Spektakl opowiada o teatrze od kulis. Taki swoisty teatr w teatrze. Pokazano to czego zwykle widz nie może zobaczyć, bo jest ukryte za kurtyną to znaczy ciężką pracę aktorską. Trwająca próba sztuki przed premierą stwarza różne perypetie aktorów pomieszanie fikcji z realnym życiem i związane z tym rozmaite sytuacje przytrafiające się grającym w nim ludziom. Czasem bardzo komiczne a nieraz nawet groteskowe. Autor uświadamia oglądającym jak cienka jest linia między światem fikcyjnym a rzeczywistym i jak łatwo można je pomylić.
Po przedstawieniu poszliśmy do restauracji „Astoria”. W Sali Bankietowej mieliśmy wykwitną kolację. Wymyślne dania, desery, wino czerwone lub białe do wyboru w pięknej zastawie podane przez kelnerów, później jeszcze herbata lub kawa. Ciepła pogoda wymarzona do spaceru. Był to wieczór pełen kultury, finezji, kurtuazji oraz elegancji. Milo jest oderwać się od codzienności chociaż na chwilę.

Agata Perkowska
Łapy, dn. 19.06.2015rhttp://www.mopslapy.pl/ http://www.pfron.org.pl/ http://powiatbialostocki.pl/index.php/features-mainmenu-47/jednostki-pomocy-spolecznej/powiatowe-centrum-pomocy-rodzinie-w-bialymstoku http://www.sds24.pl/ http://www.niepelnosprawni.pl/