ŚDS w Łapach

Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łapach
" Wśród nocnej ciszy "13 grudnia 2012r. odbyła się uroczysta Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łapach. Jej uczestnikami byli domownicy i ich rodzice, pracownicy i zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas Panowie Burmistrzowie, Pani Sekretarz Urzędu Gminy, Ks. Proboszcz Parafii Św. Krzyża i Siostra zakonna Karolina oraz Pani Dyrektor MOPS i Pani Kierownik Pracowników Socjalnych. Wigilia rozpoczęła się jak zawsze od modlitwy i odczytania Ewangelii wg św. Łukasza przez naszego kolegę Andrzeja Łapińskiego oraz podzielenia się opłatkiem. Po złożeniu sobie życzeń przeszliśmy do świątecznie udekorowanej jadalni na przygotowany przez naszą społeczność poczęstunek wigilijny. Wszyscy goście chwalili smakowite potrawy. W trakcie spotkania domownicy naszej placówki pięknie wykonali przygotowane przez siebie poetyckie przedstawienie urozmaicone kolędami. Śpiew kolęd odtwarzanych z płyt tworzył uroczysty nastrój nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Łapy dnia 05.01.2013r.
Dorota Kostyra13 grudnia 2012r w nowym budynku ŚDS przy ul. Głównej 50 po raz pierwszy świętowaliśmy uroczystość wigilijną. Przygotowali ją wspólnie Pracownicy i Domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach. Część oficjalna odbyła się w naszej dużej i pięknej sali sportowej. Jako pierwszy życzenia świąteczne złożył ks. Proboszcz parafii św. Krzyża, następnie pan Burmistrz Łap. Wśród gości byli także pracownicy MOPS oraz rodzice Domowników ŚDS. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Przygotowały ją wspólnie z niektórymi domownikami panie: Asia, Krysia i Stasia. Kilka osób czytało piękne teksty o narodzeniu Jezusa, jego miłości do nas i o naszej międzyludzkiej. Kilku domowników recytowało również wiersze, opisujące w poetycki sposób zimę, wigilijny wieczór, święta Bożego Narodzenia. Śpiewaniem kolęd zakończyła się część artystyczna. Podzieliliśmy się opłatkiem. Pani Beatka zaprosiła wszystkich do stołówki na wigilijny poczęstunek. Na pięknie przystrojonych stołach stały wigilijne potrawy przygotowane przez pracowników placówki przy pomocy podopiecznych. Potrawy wszystkim smakowały. Śpiew kolęd tworzył świąteczny nastrój.

Łapy dnia 07.01.2013r.
Agata Perkowska
http://www.mopslapy.pl/ http://www.pfron.org.pl/ http://powiatbialostocki.pl/index.php/features-mainmenu-47/jednostki-pomocy-spolecznej/powiatowe-centrum-pomocy-rodzinie-w-bialymstoku http://www.sds24.pl/ http://www.niepelnosprawni.pl/