ŚDS w Łapach

SZANSA NA START

24.06.2015 roku już po raz siódmy, na Miejskim Stadionie w Łapach, odbyły się VII Łapskie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych pod nazwą „Szansa na Start”. Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Łapach oraz Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”. Uczestniczyło w nich 13 drużyn z województwa podlaskiego. Na początku Pan Stanisław Bienio - prowadzący imprezę powitał wszystkich zebranych, szczególnie Panią Burmistrz Urszulę Jabłońską i Panią Dyrektor MOPS Małgorzatę Wasilewską. Przedstawił również poszczególne grupy zawodników biorących udział w zmaganiach sportowych.
Jako gospodarze zawodów mieliśmy zaszczyt rozpocząć powyższą imprezę. Zaczęliśmy ją piosenką pt. „Gola drużyno kochana” do popularnej melodii pt. „Hej sokoły” i układem tanecznym pod kierunkiem Pani Karoliny Puchalskiej i Pani Katarzyny Jabłonowskiej.
Następnie zaczęła się rywalizacja sportowa. Nasza drużynę poprowadził pan Grzegorz Łapiński. Konkurencji było wiele miedzy innymi rzut piłką lekarską do tyłu, hokej na trawie, skok w dal, siłowanie się na rękę itp. Itd. W tej ostatniej dyscyplinie nasz kolega Marcin Wyszyński zajął trzecie miejsce.
Kibice towarzyszyli sportowcom zagrzewając ich gorąco do walki okrzykami i oklaskami. Mimo, że było dość chłodno, atmosfera na zawodach była bardzo emocjonująca a czasem dochodziła do wrzenia.
Po obfitym obiedzie i rozdaniu medali oraz nagród, nadszedł czas na pozbycie się części kalorii czyli dyskotekę. Bawiliśmy się świetnie. Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku.

Łapy, dn. 29.06.2015r
Agata Perkowska
http://www.mopslapy.pl/ http://www.pfron.org.pl/ http://powiatbialostocki.pl/index.php/features-mainmenu-47/jednostki-pomocy-spolecznej/powiatowe-centrum-pomocy-rodzinie-w-bialymstoku http://www.sds24.pl/ http://www.niepelnosprawni.pl/