ŚDS w Łapach

Zmiana siedziby i adresu Środowiskowego Domu Samopomocy w ŁapachW styczniu 2012r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Łapach przeniósł swoją siedzibę do budynku po szkole zawodowej przy ul. Głównej 50 ( wejście od ul. Nowej). Zmienił się również telefon kontaktowy na numer 85 679 60 90. Powiększyła się powierzchnia użytkowa placówki, ilość pracowni, przybyło nowych domowników. Wszyscy są bardzo zadowoleni z zaistniałych zmian.

Wrażenia domowników SDŚ związane ze zmianą siedziby placówki.Po 15 latach funkcjonowania w budynku przy ul. Leśnikowskiej 54, 01.02.2012r. przenieśliśmy się do budynku przy ul. Głównej 50 ( wejście od ul. Nowej), gdzie wcześniej mieściła się szkoła zawodowa. Mamy tu do dyspozycji salę sportową, muzyczno-teatralną, plastyczną, komputerową, świetlicę oraz kuchnię. Pomieszczenia są przestronne, pomalowane ładnymi kolorami. Jest ich dużo więc na początku można było się zgubić. Teraz, po miesiącu już się przyzwyczailiśmy do nowego miejsca. W maju będziemy mieli uroczystość otwarcia nowego budynku ŚDS-u. Spodziewamy się wielu gości. Myślę, że będzie nam się tu dobrze mieszkało przez kolejne lata.

Dorota Kostyra
Łapy dn.01.03.2012rDo nowego budynku przeprowadziliśmy się 01.02.2012 roku. Pisząc, myślę o wszystkich domownikach i pracownikach ŚDS-u w Łapach. Jest w nim dużo więcej miejsca z większą ilością różnorodnych pomieszczeń; sala muzyczna, plastyczna, informatyczna, stolarnia, świetlica itp. itd. Każdy znajdzie jakieś zajęcie dla siebie odpowiednie. Obiady jemy w nowo urządzonej stołówce (nowe meble, nowocześnie wyposażony aneks kuchenny). Cały nasz ośrodek mieści się na dwóch piętrach. Na obu są szerokie korytarze z szatniami i łazienkami oddzielnymi dla mężczyzn i kobiet, które pozwalają zachować prywatność. Dostosowano je do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Sala gimnastyczna jest na I piętrze, więc wózkowicze jeżdżą windą. Zaliczam się również do tej grupy. Korzystam z niej sama bez pomocy, mimo że mam niepełnosprawne dłonie. Bardzo mi się podoba w nowym budynku, wszystko jest takie ładne, czyste i świeżo pomalowane. Z przyjemnością tu przyjeżdżam.

Agata Perkowska
Łapy, dn.02.03.2012rOd pierwszych chwil w nowym SDŚ bardzo mi się spodobało. Już nawet wtedy kiedy nie było jeszcze wyposażenia, robiło to na mnie wrażenie. Mamy tu wiele profesjonalnych sal terapeutycznych; muzyczną, plastyczną,sportową oraz jadalnię z kuchnią. Są windy dla osób, które mają problem z poruszaniem się. Chyba zabrakłoby czasu, aby wszystko opisać czy opowiedzieć. Doszło też kilka nowych osób. 14 lutego obchodziliśmy walentynki. Była dyskoteka połączona z konkursami walentynkowymi. Teraz jest fajnie. Są większe możliwości i wiele nowych rozwiązań. Jest czas i miejsce by wrazić siebie i pobyć z samym sobą, wyciszyć się. Mam fajną przyjaciółkę, z którą mogę porozmawiać o prywatnych sprawach. Dlatego uważam, że większy SDŚ naprawdę był potrzebny. Wszyscy dbamy o czystość i higienę oraz o należyte przestrzeganie regulaminu. Każdy z nas jest coraz starszy, istnieje potrzeba czasu i miejsca, aby realizować swoje plany i pomysły. Podsumowując to wszystko stwierdzam, iż najlepszą reklamą ośrodka, byłoby wyjście do ludzi i pokazanie, że ciężką pracą można dojść do celu i że należy pracować nad samym sobą. Życzymy sobie kolejnych 15 lat razem!

Krzysztof Plona
Łapy, dn.29.02.2012r.
http://www.mopslapy.pl/ http://www.pfron.org.pl/ http://powiatbialostocki.pl/index.php/features-mainmenu-47/jednostki-pomocy-spolecznej/powiatowe-centrum-pomocy-rodzinie-w-bialymstoku http://www.sds24.pl/ http://www.niepelnosprawni.pl/