ŚDS w Łapach

Piknik z okazji Dnia MatkiWczoraj tj. 24 maja obchodziliśmy w ŚDS Dzień Matki. Organizatorem uroczystości był Środowiskowy Dom Samopomocy i Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń". Z tej okazji, z dworca PKS autokarem pojechaliśmy do Gospodarstwa Agroturystycznego "Tradycja" w Uhowie. Tam czekały na nas obficie zastawione stoły, a na grillu piekły się kiełbaski i kaszanka. Spotkanie zaczęliśmy od odśpiewania życzeń "Stu lat" dwóm solenizantkom - Pani Zuzi i Pani Joannie, które obchodziły tego dnia imieniny. Następnie miłośnicy poezji pięknie przeczytali wiersze poświęcone Mamom oraz zaśpiewali wzruszającą piosenkę o Matce. Uroczystość umilały znane przeboje puszczane z płyt. Pogoda też dopisała. Był to mile spędzony dzień.

Dorota Kostyra.Z okazji Dnia Matki w czwartek 24.05.2012r. pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy i Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" urządzili piknik nam i naszym Mamom. Odbył się on w malowniczo położonym Gospodarstwie Agroturystycznym "Tradycja" w Uhowie. Na początku odbyła się część artystyczna. Kilka osób deklamowało wiersze poświęcone Matkom i śpiewaliśmy piosenki oczywiście o tej tematyce. Wręczyliśmy tez każdej Mamie laurkę z życzeniami i czerwoną różę. Były to wzruszające momenty. Pogoda także dopisała. Nieustannie świeciło słońce, choć nie było za gorąco. Rozkoszowaliśmy się świeżym powietrzem, pięknym krajobrazem, posilaliśmy się kiełbaskami z grilla. Smakowały wyśmienicie. Czas spędzony w miłej atmosferze i przy dobrej muzyce upłynął szybko. Po skończonej uroczystości wróciliśmy autokarem do Łap.

Agata Perkowska
http://www.mopslapy.pl/ http://www.pfron.org.pl/ http://powiatbialostocki.pl/index.php/features-mainmenu-47/jednostki-pomocy-spolecznej/powiatowe-centrum-pomocy-rodzinie-w-bialymstoku http://www.sds24.pl/ http://www.niepelnosprawni.pl/