ŚDS w Łapach

Nad Polski Bałtyk

Po raz drugi Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" zorganizowało autokarową wycieczkę nad polski Bałtyk, w dniach 29.06-01.07.2013r. tym razem na Kaszuby- do Ustki i Słupska. Wzięło w niej udział 30 osób w tym 16 osób niepełnosprawnych- członków stowarzyszenia i w większości domowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach. Mieszkaliśmy w Ustce w nowoczesnym pensjonacie "Alicja". Zwiedzaliśmy zabytki Ustki- znanego kurortu wczasowo- uzdrowiskowego: zabytkową latarnię morską z 1871r. i zabytkową dzielnicę wczasową z domami wypoczynkowymi z przełomu XIX i XX wieku, port rybacki z kutrami, statkiem ratowniczym SAR i starym spichlerzem. Nie mogliśmy nie skosztować świeżego dorsza, pieczonego w specjalnym piecu. Pyszności. Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Słupsk- perłę turystyczną, jedno z najładniejszych miast na Pomorzu Środkowym. Obejrzeliśmy Ratusz Miejski, Kościół św. Jacka, Zamek Książąt Pomorskich, gdzie mieści się Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum prac Stanisława Witkacego.

Wycieczka trwała tylko trzy dni ze względu na nasze ograniczone możliwości finansowe. Szkoda, chcielibyśmy pobyć na polskim morzem chociaż z tydzień. Malownicze widoki, naturalne plaże, zabytki, morska bryza na długo zostaną w naszej pamięci.

Ania Budzisz
Łapy, dn.10.07.2013r.
http://www.mopslapy.pl/ http://www.pfron.org.pl/ http://powiatbialostocki.pl/index.php/features-mainmenu-47/jednostki-pomocy-spolecznej/powiatowe-centrum-pomocy-rodzinie-w-bialymstoku http://www.sds24.pl/ http://www.niepelnosprawni.pl/